Spławikowy Puchar Koła PZW Tarnów Azoty

06.09.2014

Dnia 12 października odbyły się zawody o drużynowy puchar koła PZW Tarnów Azoty. Do udziału przystąpiło aż 52 zawodników z całego okręgu Tarnowskiego. Były to bardzo ważne zawody ponieważ wyłaniały one Mistrza Okręgu na rok 2015. Pogoda wraz z rybami dopisywała i odbyła się zacięta rywalizacja pomiędzy zawodnikami. Brały głównie płocie, leszczyki oraz ładne okonie. Po pracy komisji sędziowskiej zawodnicy częstowali się kurczakiem. Po wymianie doświadczeń przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Drużynowo wygrała drużyna z naszego koła w składzie: Lepa Marek, Ptak Dawid, Wójcik Paweł. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Koła Bochnia Miasto a na trzecim drużyna z Koła Brzesko Miasto. W sektorach najlepsze wyniki zajęli:  Wróbel Maciej, Kołdras Marcin oraz Sądel Krzysztof. Po wręczeniu nagród dla zawodników indywidualnych oraz dla drużyn zrobiono wspólne zdjęcia z zawodnikami. Po sesji zdjęciowej przyszedł czas na wyłonienie mistrza okręgu na rok 2015. Nagroda dla zwycięzcy została ufundowana przez kolegę Daniela Wiśniewskiego czyli sklep Fish, który znajduje się na zajezdni autobusowej w Mościcach oraz w Galerii JB Kępa Bogumiłowicka.
Nagrodą tą był wspaniały kosz wędkarski. Po podliczeniu wszystkich zawodów wyłaniających mistrza okręgu okazało się, że pomimo gorszego występu w dzisiejszych zawodach wygrał kolega Przebięda Mateusz. Bardzo serdecznie gratulujemy!

Szczególne podziękowania należą się dla Starosty Powiatu Tarnowskiego, pana Romana Łucarza oraz radnego Powiatu Tarnowskiego pana Jacka Hudymy za ufundowanie okazałych pucharów dla najlepszych zawodników.