Rozpoczęcie Sezonu

16.04.2014

Dnia 13 kwietnia na zbiorniku pożwirowym Komorów zostały rozegrane towarzyskie zawody spławikowo gruntowe: „Rozpoczęcie sezonu 2014”. Podczas zapisów do zawodów zapisało się aż 42 wędkarzy z naszego koła. Po długiej zimowej przerwie nasi wędkarze mają chęć do rywalizacji. Po odprawie zawodnicy udali się na wylosowane przez siebie stanowiska. O godzinie 9:20 zabrzmiał pierwszy sygnał oznaczający: wolno nęcić. Przez 10 minut zawodnicy nęcili swoje stanowiska twardymi kulami. O godzinie 9:30 zabrzmiał drugi sygnał oznaczający: wolno łowić. Wszyscy zawodnicy zaczęli rywalizację. Ryby jakoś specjalnie nie żerowały i tylko nielicznym udawało się odławiać je regularnie. Brały płocie, leszczyki, okonie oraz jeden z kolegów złowił miarowego karpia. O godzinie 13:25 zabrzmiał trzeci sygnał oznaczający pięć minut do końca zawodów. O godzinie 13:30 zabrzmiał czwarty ostatni sygnał oznaczający koniec zawodów. Po ostatnim sygnale zawodnicy czekali na swoich stanowiskach na komisję, która ważyła złowione przez nich ryby. Po przejściu komisji sędziowskiej nasi wspaniali wędkarze posilali się ciepłym daniem jakim w tym dniu była grochówka. W tym samym czasie komisja sędziowska ustalała wyniki zawodów. Po ciepłym posiłku oraz wędkarskich wymianach doświadczeń przyszedł czas na ogłoszenie wyników zawodów.

Najlepszym wędkarzem okazał się kolega: Brożek Damian uzyskując wynik 3275 punktów.
Na drugim miejscu uplasował się nasz nowy, młody i bardzo doświadczony wędkarz: Derlaga Jakub uzyskując wynik 2980 punktów.
Na trzecim miejscu uplasował się kolega: Bałut Rafał z wynikiem 2015 punktów.
Rafał pokazał piękny gest i swoją nagrodę przekazał najmłodszemu zawodnikowi, koledze Arkadiuszowi Kabat.
Również koledzy: Wójcik Paweł i Drobot Mariusz przekazali swoje nagrody młodszym kolegom.
Takim pięknym gestem nasi zawodnicy zakończyli dzisiejsze zawody.
Naszych zawodników odwiedził z aparatem twórca naszej strony internetowej Pan Konrad Ogar za co serdecznie dziękujemy.
Z kamerą odwiedził wędkarzy kolega Jan Dworak dzięki któremu będziemy mogli wkrótce zobaczyć film wideo o naszym kole, które w tym roku istnieje już 50 lat.