Dzień Dziecka

2018-06-03

Nareszcie jest , relacja z największej imprezy organizowanej przez koło wędkarskie Azoty Tarnów.
W niedzielę 3 czerwca odbył się coroczny wędkarski Dzień Dziecka dla dzieci wędkarzy koła Azoty.
Jak w roku poprzednim, tak i w tym poprawiliśmy rekord frekwencji. W Dniu Dziecka wzięło udział 68 dzieci w wieku od 3 do 17 lat z Tarnowa i okolicznych miejscowości, a licząc razem z rodzinami i obsługą było nas łącznie niemal 200 osób. Pogoda w tym dniu mimo niepewnych zapowiedzi okazała się dla nas łaskawa. Na samym początku dla wszystkich na dobry rozruch, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, była przygotowana kawa i herbata, a do nich ciasta i ciasteczka. Już od momentu losowania stanowisk wszystkie dzieci były obdarowywane przeróżnymi upominkami, paczkami z sokami, chipsami, lizakami, itp., kuponami rabatowymi do parku rozrywki "Szara Sowa" i szkoły językowej "Teddy Bear", okularami przeciwsłonecznymi.
Po losowaniu wszyscy całymi rodzinami udali się swoje stanowiska przygotowywać się do zawodów. Samo określenie "ZAWODY" jest niezbyt pasujące do imprezy jaką my i wszyscy w niej uczestniczący stworzyliśmy. Można śmiało powiedzieć, że jest to wspaniały Piknik Rodzinny, gdzie nie chodzi o rywalizację i wyniki, a liczy się miła atmosfera, dobra zabawa i uśmiech dzieci, które w tym dniu są najważniejsze.
W trakcie wędkowania dzieci otrzymywały również lody, słodycze i napoje. Po 2-godzinnym "wędkowaniu" przyszedł czas na obliczenie wyników i kolejne atrakcje dla dzieci i nie tylko. Do dyspozycji był quad prezesa, na którym kolega Mariusz woził wszystkie dzieci, były również prawdziwe koniki huculskie z Ośrodka Jazdy Konnej Państwa Agnieszki i Piotra Naklickich, były również dzięki uprzejmości Panów Jacka Rempały oraz Tomasza i Dawida Knapik konie mechaniczne w postaci motorów żużlowych, na których można było sobie zrobić zdjęcia, a nawet kawałeczek powolutku przejechać, kolega Wiesław zaprezentował również pokaz sterowania wędkarską łodzią zanętową. W międzyczasie można było się posilić bardzo dobrą kiełbasą z grilla i smacznym kapuśniakiem z wkładką mięsną, oczywiście cały czas do dyspozycji była kawa, herbata, napoje, ciastka i wiele wiele więcej. Nadszedł czas na ogłoszenie wyników, które tak jak wyżej jest napisane, były sprawą drugorzędną, tym bardziej, że wszystkie dzieci bez wyjątków zostały równorzędnie nagrodzone. W tym miejscu należy wspomnieć o jednym z wielu naszych darczyńców, o Panu Jacku Hudymie, radnym powiatu tarnowskiego, który od wielu lat wspiera działalność koła, szczególnie działalność skierowaną do dzieci i młodzieży i do całych rodzin, który osobiście zechciał przybyć na naszą imprezę, jakże ważną dla nas i razem z nami świętować Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, najlepsza 3 również puchary. Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród, których w tym roku dzięki hojności naszych darczyńców, było wyjątkowo dużo, a o ich ilości niech świadczy fakt, że duża część nagród nie pomieściła się na 4 stołach. Wszystkie dzieci według zajętych miejsc wybierały po jednej nagrodzie jaka im pasowała, a następnie zrobiono drugą rundkę po nagrody według kolejności na liście zapisów.
Mamy nadzieję, że wszystkie bez wyjątków były bardzo zadowolone o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie jak i radość na twarzach całych rodzin.
Należy też wspomnieć o wszystkich osobach, instytucjach, firmach i organizacjach, które wsparły to jakże duże przedsięwzięcie jak na garstkę działaczy koła wędkarskiego Azoty, a bez wsparcia których trudno by było zorganizować tak wspaniałą imprezę.
Są to w zupełnie przypadkowej kolejności:
Urząd Miasta Tarnowa
Pan A. Odolski
Starostwo Powiatowe Tarnów
York
Sklep internetowy "Rzeka"
F.H.P.U. Lilak
ZZPRC Z.A.T. S.A.
Balsax
NSZZ Pracowników G.A. S.A.
Dragon
PKCH G.A.
FMT
Marju
Miś
G.A.
Jaxon
Pan A. Solak
Oktan
Piekarnia Kazibut Starzec
Pan M. Bratko
DrewGips
Sklep wędkarsko-zoologiczny "Fish"
Sklep zoologiczno-wędkarski "Nimfa"
Imprex
Drukomat
WitekDruk
Piekarnia Klich
Miko
Mak1
Korner
Ośrodek Jazdy Konnej Komorów
PolandFishing
Gigabait
Pan K. Broński
Gliny Natura
Studio Profesja
Wędkarski com.
Wędkarski Świat
Szara Sowa
Pan M. Pisek
Marcola
Pan M. Drobot
Teddy Bear
Boo3d

Jeszcze raz bardzo mocno i szczerze dziękujemy wszystkim osobom, firmom, instytucjom i organizacjom, które wsparły nasze przedsięwzięcie. Dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w Dniu Dziecka koła wędkarskiego Azoty. Dziękujemy, dzieciom, rodzinom i wszystkim obecnym za stworzenie wspaniałego pikniku w wesołym, radosnym i rodzinnym towarzystwie. Dla takich chwil warto poświęcić czas na przygotowania i organizację za co z kolei dziękuję całemu zarządowi koła wędkarskiego Azoty oraz szczególnie osobom, które nie działają we władzach koła, a czynnie przyczyniły się w pomoc przy organizacji Dnia dziecka.
Zapraszamy wszystkich w przyszłym roku, mamy nadzieję na równie udaną jak nie lepszą imprezę. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich mamy szansę na stworzenie czegoś niepowtarzalnego, czegoś co wszyscy zarówno my jak i nasze dzieci długo będą wspominać z uśmiechami na twarzach.
Zapraszamy również wędkarzy z innych kół okręgu tarnowskiego do opłacania kart w kole wędkarskim Azoty Tarnów i uczestniczenia w tych jakże udanych imprezach nie tylko wędkarskich ale i rodzinnych.