Zabawa Karnawałowa

2018-11-10

10 listopada w domu weselnym "U Władeczki" w Wierzchosławicach odbyło się spotkanie integracyjne dla wędkarzy koła Azoty Tarnów. W spotkaniu wzięło udział 74 osoby, tj. wędkarzy i ich piękniejszych połówek (same pary). Miłym akcentem było wręczenie róż na powitanie dla każdej z Pań.

Pierwotnie zakładaliśmy organizację Andrzejek, ale zważywszy na datę i miejsce zachęciło to nas do uczczenia w przeddzień jakże ważnego dla wszystkich Polaków jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości Polski (Wierzchosławice - to stąd pochodzi jeden z ojców niepodległości Polski Wincenty Witos). W ramach obchodów jubileuszy 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się prelekcja w tym temacie przygotowana przez prezesa oraz przez kolegę Marka, notabene nauczyciela historii. Obecni na sali z dużą uwagą i zaciekawieniem wysłuchali słów kolegi Marka, zapewne dowiadując się faktów z historii Polski, o których niekoniecznie wiedzieli.

Jednym z punktów spotkania było również krótkie podsumowanie przez prezesa dokonań koła w roku 2018. Omówione zostały tematy zawodów wędkarskich i wyników w nich uzyskiwanych przez wędkarzy koła Azoty, poruszano również kwestię działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska i dbałości o akweny wodne okręgu PZW Tarnów. Szczególną uwagę zwrócił prezes tematyce popularyzacji wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży, której koło Azoty Tarnów poświęca dużo zaangażowania. Przy tej okazji złożył szczere podziękowania osobom wspierającym działania koła i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Oczywiście tak jak było planowane, całość spotkania integracyjnego dopełniła zabawa taneczna, w której wszyscy bez wyjątków bardzo chętnie uczestniczyli. Nad tym, by każdemu odpowiadała muzyka czuwali koledzy z Sound Protectors, grając zarówno utwory wolne i szybkie, polskie i zagraniczne, nowoczesne, a nawet ludowe, zarówno dla młodych jak i nieco starszych tancerzy :) Koledzy z Sound Protectors zadbali również o oświetlenie i nagłośnienie wcześniej już opisanej części oficjalnej.

Podziękowania należą się również Pani Władzi i całej obsłudze za bardzo dobre jedzenie, przygotowanie sali i czuwanie by nikomu niczego nie zabrakło.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie, za bardzo fajną zabawę i mile spędzony czas. Szczególnie cieszy obecność pań, które to w trakcie sezonu wędkarskiego rzadko widujemy. Mamy nadziej, że poprzez takie i podobne imprezy integracyjne, zachęcimy wszystkich do bardziej rodzinnego spędzania wspólnego czasu nad wodą.

Zapraszamy na organizowane przez koło wędkarskie Azoty Tarnów zawody i imprezy, które mamy taką głęboką nadzieję, dobrze służą dobru i popularyzacji koła jak i całego wędkarstwa.

 

10.11.2018 Zabawa Andrzejkowa