Spinningowy Puchar Koła PZW Azoty Tarnów i Sklepu wędkarsko-zoologicznego FISH

2019-10-13

13 października na stawach w miejscowości Komorów i sąsiadującej z nimi rzece Dunajec, odbyły się coroczne spinningowe zawody towarzyskie o Puchar Koła wędkarskiego Azoty Tarnów. W tym roku do nazwy zawodów dołączył sponsor tytularny sklep wędkarsko-zoologiczny FISH, mieszczący się w Tarnowie-Mościcach przy zajezdni autobusowej. Jak co roku, tak i w tym, zawody cieszyły się dużą popularnością, co więcej, został poprawiony rekord frekwencji ustanowiony 1 maja na Pucharze Szczupaka, gdzie wystartowało 73 spinningistów, tym razem było ich o 1 więcej czyli 74, w tym 2 juniorów i uwaga 2 kobiety :). Taka frekwencja cieszy nas ogromnie, gdyż jest to w pewien sposób potwierdzeniem bardzo dobrej organizacji i miłej atmosfery towarzyszącej naszym zawodom. Jest to również zachętą do organizacji kolejnych zawodów dla tak dużej rzeszy wędkarzy. Przejdźmy do samych zawodów. Pogoda w tym dniu była wprost wspaniała, piękne słońce i temperatura około 20*C jak na połowę października po prostu super. Na 74 startujących zapunktowało 24 wędkarzy. Złowiono 30 okoni, 20 szczupaków, 1 sandacza i klenia. Należy podkreślić, że wyniki zawodów zostały obliczone na podstawie zdjęć złowionych ryb na miarkach organizatora i wszystkie ryby niezwłocznie wróciły w znakomitej kondycji do wody. Po 5 godzinnej rywalizacji najlepszym okazał się kolega Andrzej Zięba przed Piotrem Witkiem i Krzysztofem Kurczabem, wszyscy z koła wędkarskiego Azoty Tarnów. Największą rybę zawodów, sandacza 70 cm, złowił kolega Oleg Pukhir z koła wędkarskiego Podgórze Kraków. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni okazałymi pucharami, dyplomami i bonami wartościowymi ufundowanymi przez koło Azoty i sklep FISH. Dodatkowo łowca największej ryby został nagrodzony wędziskiem spinningowym ufundowanym przez sklep wędkarsko-zoologiczny FISH. Tradycyjnie na zawodach koła Azoty dla wszystkich była gorąca kawa, pączki i napoje chłodzące. Po zawodach w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, można było się posilić kurczakami z rożna, jak zawsze smacznie przygotowanymi przez panie z domu weselnego "U Władeczki".
Spinningowy Puchar Koła PZW Azoty Tarnów i Sklepu wędkarsko-zoologicznego FISH, był też ostatnią, 5 rundą zawodów, zaliczaną do Mistrzostw Koła PZW Azoty Tarnów w wędkarstwie spinningowym. Relacja i wyniki końcowe już niebawem.
 

 

 

13.10.2019 Spinningowy Puchar Koła oraz Sklepu FISH

13 października na stawach w miejscowości Komorów i sąsiadującej z nimi rzece Dunajec, odbyły się coroczne spinningowe zawody towarzyskie o Puchar Koła wędkarskiego Azoty Tarnów. W tym roku do nazwy zawodów dołączył sponsor tytularny sklep wędkarsko-zoologiczny FISH, mieszczący się w Tarnowie-Mościcach przy zajezdni autobusowej.